מרינה ברין

 

על פיתוח מימדי התקשורת

 

פיתוח מימדי התקשורת היה תהליך מתמשך, אישי ומקצועי. הוא החל בידיעה ובהבנה שהמסוגלות לתקשורת היא דינמית. שהיכולת של אדם להביע את עצמו משתנה בין מצבים, חיצוניים ופנימיים, והיא לא מקשה אחת של תפקוד. מאז, לאורך לימודי תואר ראשון ושני בהפרעות בתקשורת, כתיבת עבודת מחקר, טיפול בילדים ובהוריהם ובאנשים בכל טווח הגילאים, חיפשתי מהם המימדים שמשפיעים על התפקוד התקשורתי. בעוד שעל חלק מהאנשים המימדים משפיעים בעוצמה חזקה מאוד – למשל אנשים על הספקטרום האוטיסטי, על אנשים אחרים המימדים משפיעים הרבה פחות, אולי רק פחד קל מדיבור מול קהל גדול.

במהלך החיפוש אחר הבנה מעמיקה גיליתי את שיטת Somatic Experiencing ועברתי בה הכשרה מלאה במשך 10 שנים, הכוללת קורסים והדרכות פרטניות, ובשיטות מקבילות לה.  באופן הזה, שילוב תובנות מתוך חוויות אישיות ורגשיות, ניסיון והבנות מהקליניקה, וידע התפתחותי, אפשרו לי לפתח מודל שמיועד לתת מענה ולאפשר הבנה של השינויים בתפקוד התקשורתי- אצל ילדים ואצל מבוגרים. 

בנימה אישית

אני חיפאית, עובדת בשנים האחרונות כעצמאית בתוך מכון קדם בעבודה בין-תחומית בטיפול בילדים ובמבוגרים. אני אמא לליאור ולתאומיקס מתוקים, ונשואה לטל- אשר בזכות המיזם שלו בניתי את האתר הנוכחי ללא מחשב כלל. יש לי אהבה גדולה וכנה כלפי אנשים, ואנשים נכנסים לליבי, הגם שאני טועה לעיתים קרובות בזיהוי הפנים שלהם ונשענת על תזכורות 🤪.

אשמח לענות על כל שאלה שתאפשר לכם להכיר אותי טוב יותר.

 

 

העקרונות שלי

 

אני לא קוסמת - אבל לעיתים הטיפול עובד כמו קסם

יש משהו קסום בהתרחשות שמתבססת על אמונה, על ויסות הדדי ועל אינטראקציה בגובה העיניים.

אין לנו שליטה על ההתפתחות, היא מתרחשת מעצמה כאשר נותנים לה את הקרקע המדוייקת, את החשיפה, ההזדמנויות, ואת הידיעה ששינוי מתרחש כל הזמן.

התפתחות היא קסם.

עלינו לראות אותו ולשמור עליו. כפי שפרח מזהה את קרני השמש ומכוון אליה את עליו, עלינו לפנות עבורו מספיק שיחים ומסיחים, ולעולם אין לדעת מה ילד יום.

 

ניתן לבנות רק על משאבים

כל קשר, כל טיפול וכל שינוי אני מתחילה מהעמדה הזו – מהם המשאבים אשר אני עדה אליהם אצל האדם מולי. המשאבים באים לידי ביטוי ברמה הגופנית – חושית ומוטוריות, ברמה הרגשית – הנאה ונינוחות בקשר או מתח ותחושת זרות, וברמה הקוגניטיבית – ידע עולם, יכולות שפה ויכולות הכללה בעת למידה.

המשאבים קשורים לכל התמיכה החיצונית שיש לאדם אשר מתכונן לקראת למידה ולקראת שינוי בהרגלי חייו.

 

אני רואה את התפקיד שלי בראש ובראשונה כאחראית להזמין איסוף ומיפוי המשאבים, ועל הבסיס שלהם תכנון תהליך השינוי בקצב המאפשר אינטגרציה בהתאם לשלבים המוצגים במימדי התקשורת.

 

התייחסות בלתי-שיפוטית

הבנה שלכל אחד המשאבים שלו וגם הקשיים שלו. חמלה עצמית והדדית  מאפשרת להפנות את האנרגיה הזמינה אל עבר צמיחה בכל תחום בו ניתן להשתפר, ולקבל תמיכה במצבים בהם קשה.

כנות

התייחסות כנה למה שמתאים ולמה שמאתגר, מאפשרת הבנה הדדית וגם התאמה ודיוק

אדיבות

אדיבות באה לידי ביטוי במבט שאנחנו מעניקים, בשפת הגוף שלנו ובהנגנת הדיבור שלנו. זהו יחס שאנו מעניקים בזמן אמת לאנשים סביבנו, ושמוקרן אלינו בהתאם חזרה. זהו יחס שמהווה עבורי נקודת מוצא בכל קשר.

מעורר סקרנות, נכון?

בואו נדבר

אשמח לענות על כל שאלה, לספר יותר או לתת דוגמאות ורעיונות מתוך הקליניקה.

טל׳: 052-7480890

לפעמים פשוט יותר לכתוב במייל:

 marina@clinait.co.il

ואפשר גם...

ליצור קשר

סגור תפריט
×
×

סל קניות