איך ליצור קשר טוב כבר משיחת הטלפון הראשונה?

איך ליצור קשר טוב כבר משיחת הטלפון הראשונה?

על ידי בְּ- בתוךGeneral | 0 תגובות - 2 דקות

התשובה היאלהקשיב

להקשיב לתחושות שלכם קודם כל, ולראות מה קורה להן במהלך השיחה.

כאשר התחושות נעימות לאורך כל השיחה, כמעט בוודאות נוצר קשר נפלא ונינוח של אמון, פשוט כך.

אם לפני תחילת השיחה, התחושות שלכם קשורות למתח, כגון כיווץ בבטן או בגרון, פרפרים של פחד, מומלץ להזמין את התחושות הללו להתווסת, כדי שהמתח לא יהדהד לצד השני של הקו.

הדרך הפשוטה ביותר להזמין את הויסות היא לשים לב לתחושה אחת של מתח, למשל כיווץ בבטן, עד שלפתע תיכנס נשימה עמוקה יותר. זה קורה באופן טבעיהגוף מווסת את רמות המתח על מנת לשמור על הומאוסטאזיס.

גם עם עדיין יישאר מתח מסוייםמרגע שהזמנו את הויסות, הוא ימשיך להשפיע על הגוף, ואפילו יתחיל תהליך מרגיע אצל המטופל שאתם מדברים איתו.

הסוד הוא בהבנה שאנחנו משפיעים אחד על השני, גם באופן לא מודע, וגם דרך קו הטלפון. כאשר אנחנו מווסתים את עצמינו למצב נינוח, גם המטופל בצד השני של הקו מתווסת ונרגע. אם אנחנו נכנסים למתח ונשארים  בו, זה גם מה שהמטופל יחוש, והוא לא יבין למה ומדוע. הוא ישייך את התחושה למידת הכימיה ביניכם. כתוצאה מזה, ייתכן שהמטופל לא ימשיך איתכם את ההתקשרות, או שהוא ימשיך את התהליך תוך תחושה של הסתייגות וחשדנות.

מצב אפשרי נוסף הוא כאשר אתם מתחילים את השיחה נינוחים ביותר (או לפחות במידה רבה), וברגע מסויים מתחילים לחוש תחושה לא נעימה. היכולת שלכם לשים לב לשינוי זהו הדבר החשוב ביותר, שכן הוא מאפשר את השאלה ׳מה קרה עכשיו?׳. תשומת הלב לשינוי מאפשרת לכם לבדוק האם זוהי תגובת המטופל על כך שאמרתם לו משהו? האם טון הדיבור שלו תוקפני? האם תוכן הדברים ביקורתי? האם חיתוך הדיבור חד ומהיר ונשמע מבוהל במידה כלשהי?

היכולת שלכם לשים לב לתגובת מתח אצל המטופל, כבר במהלך שיחת הטלפון הראשונה, היא זו שמאפשרת לכם להבין אותו, להיות מובנים ומדוייקים יותר עבורו, לווסת אותו, וכך ליצור כבר מהרגע הראשון יחסים של הדדיות ואמון.

כתיבת תגובה

סגור תפריט
×
×

סל קניות