רוצים להתחיל לקבל מטופלים באופן פרטי? נהדר! למה אתם זקוקים?

רוצים להתחיל לקבל מטופלים באופן פרטי? נהדר! למה אתם זקוקים?

על ידי בְּ- בתוךGeneral | 0 תגובות - 4 דקות

הדבר הראשון לו אנחנו זקוקים הוא הבנה מדוייקת ככל האפשר ׳מה יש לנו לתת?׳. כשאנחנו מבינים מה אנחנו יכולים להעניק, קל לנו להסביר מה אנחנו לא יכולים לתת, וההבנה הזו בעיניי היא תמצית האתיקה והמקצועיות. ההבנה מאפשרת כנות לגבי הייחודיות והגבולות שלנו, ראשית מול עצמינו, ובהמשך מול המטופלים שלנו כאשר אנחנו נסביר להם לעיתים קרובות למדי – מדוע עליהם להתייעץ בנוסף גם עם אנשי מקצוע אחרים. העבודה שלנו כמטפלים היא בחלק ניכר עבודת צוות, וזה הבסיס לביטחון שלנו – הוא לא ביטחון עיוור, אלא להיפך – השימוש תמיד במבט נוסף של קולגות, רופאים או מדריכים. 

היציאה לשוק הפרטי לא תלויה בשנות ההכשרה, הותק והניסיון, אלא בהבנה עמוקה מה גבולות האחריות שהמטפל לוקח, ומה הייחודיות שיש לו להעניק.

לדוגמה, יכול להיות מטפל צעיר מאוד, שמבין שהוא מעולה במשחק יצירתי עם ילדים, ומתעניין מאוד בתחום טיפול מסויים, אך אין לו עדיין הכשרה מעשית מספקת, ואז זה נפלא שיתלווה כמתרגל למטפל ותיק בתחומי. זו דרך מעולה לבנות את המסוגלות והמיומנות בשוק הפרטי.

לעומת זאת, מטפל בכיר שעובד שנים במסגרת ציבורית, אם הוא חושש שאין שום דבר ייחודי במה שהוא עושה, וחושש מאוד מפני כל מה שהוא לא יודע ולא מסוגל לתת (ואף לעם לא נדע הכל…), עלול לעכב את יציאתו לשוק הפרטי לנצח

עוד חשובה באופן קריטי, ההדרכה!! יש יותר מפורמט אחד או סוג הדרכה אחד עליו ניתן להישען, אבל ההדרכה חשובה עבור הביטחון האישי והמקצועימישהו חייב להיות שם כדי ׳לתת לכם גב׳.

כבר קרו מקרים עצובים ביותר בהם מטפלים מוכשרים נכוו בעוצמה מהתנסויות גרועות בקליניקה, וזה פגע בהם לשנים קדימההחל בעיכוב הקליניקה הפרטית וכלה בויתור על המקצוע כלל.

עוד על הדרכה ועל בחירת מדריך שיעזור לכם לצמוח ולא ליפול, מבטיחה לכתוב בכתבה נפרדת, אולם בינתיים חשוב להבין: חשיבות ההדרכה היא לא רק בידע שיש למדריך או בניסיון שיש למדריך. החשיבות היא בראש לכך שיהיה מי שישמור עליכם מפני פעולות בלתי מודעות ברובן (או שהשלכותיהן אינן מודעות) אשר מטופלים עושים מתוך מצבי סטרס שונים, החל מהסתרה או סילוף מידע, וכלה בחציית גבולות שלכם, היעלמויות, בלבול ותוקפנות. לא פעם תרגישו מגוון רגשות כלפי המטופלים, או פשוט רגשות אחרי טיפולים, שאף יכולים להשפיע על היומיום ועל ההתנהלות שלכם בבית, ולפחות בחלק מהמקרים מבט ׳מבחוץ׳ יהיה הכרחי על מנת ׳להבין את התמונה׳ ולהחזיר אתכם ל׳קרקע׳ הרגשית שלכם.

אני ממליצה תמיד להתחיל לאט ומעט, ולבנות את רשת התמיכה שלכם.

אם אתם מטפלים בתחום התפתחות הילד, חשוב לדעת אל מי תפנו בשאלות הקשורות לריפוי בעיסוק, לשפה ותקשורת או למצבים רגשיים. רצוי גם פזיותרפיסט התפתחותי ברשת ההיכרויות להתייעץ עימו ולהפנות אליו במידת הצורך. גם פסיכולוג התפתחותי ורופא התפתחותי בהיכרות אישית זה אידיאלי

מובן שכאשר יש צורך, אנחנו תמיד נפנה את המשפחה להתפתחות הילד, אבל כאשר אנחנו מטפלים באופן פרטי, ואנחנו מצליחים לתת למשפחה טלפון פרטי של קולגה שששה להקשיב ולייעץ בנוגע כיוון הטיפול הנכון, זה מענה שהמשפחה תעריך מאוד, ושנותן תחושה של ליווי עוטף, מחבק ומאוד מקצועי.

כמו כן, הערך של טיפול אינטגרטיבי, בו יש שיח פתוח בין המטפלים של אותו המטופל, לא יסולא בפז, וככל שההיכרות בין המטפלים מבוססת יותר, כך התרומה למטופל גדולה יותר.

לכן, אם אתם בתחילת הדרך, אני מאוד ממליצה להתחיל במכון בו יש צוות מטפלים ולא להישאר לבד.

אם אתם בשלב מתקדם יותר, תשמרו ותפתחו את הקשרים הקולגיאליים שלכם, שתמיד יהיה לכם עם מי לדבר.

מה עוד?

הנכונות להקדיש זמן!

אחד הדברים הבסיסיים ביותר שאנו נותנים בטיפול, הוא פינוי זמן והפניית קשב.

המטופל משלם על ההקשבה שלנו, על זמן חשיבה מצידינו, ועל הויסות שלנו.

בכתבה נפרדת אכתוב עוד מהו ויסות, כיצד מגיעים אליו וכיצד מתחזקים אותו. כאן אציין רק שככל שהטיפול מורכב יותר מבחינת כמות הקשיים, סוג הקשיים, והמשאבים הרגשיים של המטופל ומשפחתו, כך נדרשת יותר עבודת ויסות עבור המטפל, ויש צורך להקצות יותר זמן במערכת השבועית לשם הטיפול הזה.

אלה בעיניי העקרונות הראשונים להתחיל איתם את התהליך.

בפוסט נפרד אשתף בכלים אשר יעזרו לכם לפתוח את הקליניקה ולנהל אותה באופן מעשי…

המשיכו לעקוב 🌸

כתיבת תגובה

סגור תפריט
×
×

סל קניות